Vármegyei elsősegélynyújtó verseny (2023)

Magyar Vöröskereszt már ötvenegyedik alkalommal rendezte meg a felmenő rendszerű elsősegélynyújtó versenyt.

Vármegyei elsősegélynyújtó versenyt csütörtökön a Magyar Vöröskereszt Tolna Megyei Szervezete a Béla király tér és a Vármegyeháza körüli területen tartotta.

A versenyen öt általános- és három középiskolás csapat mérte össze elsősegélynyújtási ismereteit. Négy valósághoz hű kárhelyet alakítottak ki számukra, például kerékpáros és személygépkocsi ütközésekor, illetve kutyatámadásban megharapott, valójában imitált sérültet kellett ellátniuk. A diákok bemutatták a komplex újraélesztési tudásukat is.

Az első kategória, a gyermek és általános iskolai csapatok versenyének győztese a Szekszárdi Baka István Általános Iskola. Csapat tagjai: Görcsös Zalán János 7. c, Steig Benjamin 7. c, Cseke Martin János 7. c, Bán Dániel Csaba 7. c, Pál Zétény 6. a. A Csapat 2023. szeptember 15-17-én Szolnokon rendezett országos versenyen vehet részt.